Jump to contentGiepson

's Photo

Giepson

Joined: 30 May 2010
Offline Last Active: Mar 03 2018 17:28
****-

Moje zgłoszenia

  Błąd z dźwiękiem silnika.

  Posted 1 Oct 2012

  Witam!

  Otóż jest jeden malutki błąd (bądź przeoczenie) polegający na tym, że im bliżej kabiny kierowcy tym dźwięk silnika jest głośniejszy. W osobówkach byłoby to logiczne, ale to są autobusy i powinno być zupełnie na odwrót tzn. im bliżej kabiny kierowcy tym dźwięk silnika powinien być cichszy.

  Pozdrawiam.
  Giepson.

  Zmiana dźwięku silnika.

  Posted 1 Oct 2012

  Witam!

  Prawdę mówiąc tytuł nie ma zbyt wiele wspólnego z tym co zaraz opiszę, ale nie wiem jak to można nazwać inaczej. Ogólnie pomysł jest taki, aby przy jeździe bez wciśniętego gazu silnik stawał się cichszy. Chodzi o to, że w miarę naciskania pedału gazu głośność silnika rosła. Czyli przy pozycji pedału gazy równej "0.000" poziom głosu silnika wynosiłby np. 10% normalnej wartości, przy "0.010" poziom wynosiłby 12% a przy "0.500" wynosiłby 50% a przy "1.000" = 100%. Wartości są całkowicie wyssane z palca więc proszę się ich nie trzymać kurczowo ;)

  Pozdrawiam
  Giespon

  Zmiana systemu paliwowego.

  Posted 6 Sep 2012

  Witam!

  Teraz jest tak, że autobus pali określoną ilość paliwa na ileś tam dystansu / czasu. Aby zachować realizm należy przebudować ten system obliczenia zużycia paliwa na system opierający się na obrotach silnika. To znaczy - im większe obroty silnika tym więcej paliwa nam schodzi.

  Druga sprawa - przydałaby się opcja w oknie startowym gdy, a raczej suwak w skali od 0% do 100% który wskazywałby ilość paliwa w zbiorniku na starcie. W pliku bs1 trzeba będzie wpisać linijkę np. "MVF" która informowałaby system o maksymalnej ilości paliwa jaka może wejść czyli np. "MVF = 40" gdzie 40 to ilość litrów. Czyli jeżeli w opcjach na starcie byśmy suwakiem wybrali 50% to system musiałby obliczyć 50% z 40L i siłą rzeczy na starcie powinniśmy mieć 20L w baku.

  Trzecia sprawa - jeżeli doszłoby do takiej "rewolucji" to należy też zaopatrzyć się w taki bajer jak spalanie początkowe - rozruchowe. Jak niektórzy pewnie wiedzą silnik podczas rozruchu spala całkiem imponującą dawkę paliwa. W tym celu do pliku bs1 trzeba będzie dopisać linijkę "ES" i jakąś wartość czyli np. "ES = 0.00040" gdzie to 0.00040 oznaczało by jaką ilość litrów zostalibyśmy pozbawieni przy starcie silnika.

  Co o tym sądzicie?
  Pozdrawiam
  Giepson

  Przebudowa katalogowa dźwięków

  Posted 6 Sep 2012

  Witam!

  Kiedyś to pisałem ale niestety muszę zrobić to raz jeszcze gdyż w międzyczasie była awaria forum. A teraz do rzeczy.

  Chodzi o to by całkowicie przebudować katalogi z dźwiękami. Teraz jest tak, że każdy katalog z modelem autobusu posiada dźwięki. Aby zaoszczędzić miejsce i nie robić przy okazji syfu na dysku proponuję aby stworzyć w katalogu głównym vBusa folder "sounds" i tam ładować wszystkie dźwięki. Dodatkowo można stworzyć w tym folderze, podkatalogi np.:

  Sounds -> Ikarus
  Sounds -> MAN
  Sounds -> Neoplan
  Sounds -> Solaris
  Sounds -> Jelcz
  Sounds -> Mercedes

  ... itp. lub zrobić coś w stylu tagowania plików .mp3. tzn.

  ik260_engine_on.mp3
  ik260_engine_off.mp3
  solaris_ring.mp3
  jelcz_dopen.mp3
  jelcz_dclose.mp3

  Ewentualnie twórcy będą pisali ścieżki właśnie do w/w katalogów. Zamierzony efekt będzie taki, że oszczędzimy kilka ładnych MB na dysku a sam folder vBusa będzie przejrzystszy.

  Co o tym sądzicie?
  Pozdrawiam
  Giepson