Jump to contentmmiki26

's Photo

mmiki26

Joined: 29 May 2010
Offline Last Active: Aug 03 2017 19:12
*****

About Me

Witaj!
Odwiedzasz profil użytkownika mmiki26 :D

Historia


Moja historia z vb zaczęła się już bardzo dawno temu. Nie pamiętam, która to była wersja vb, ale były to jeszcze czasy, kiedy stroną główną był chyba vbus.rulez.pl, a autobusy były pudełkami bez wnętrza.

Po jakimś czasie znalazłem program bwiu, w którym zrobiłem swoją pierwszą mapę - 010 Tesco Włóków. Nie była to jakaś klasa, dlatego nawet jej światu nie ukazałem.

Po kilkunastu miesiącach przerwy wróciłem do tworzenia map w vb. Były to czasy, kiedy bwiu wyszedł z mody, a zastąpił go anim8tor. Jednak ja chciałem za wszelką cenę udowodnić, że w bwiu można tworzyć ciekawe rzeczy, więc rozpocząłem pracę nad mapą: "Karbowiec Podmiejski". [link] Wtedy postanowiłem zarejestrować się na forum. Posted Image Mapa ostatecznie jednak nie została wydana.

Moje mapy:
Nowe Miasteczka v1

Posted Image
Nowe miasteczka v1 były moimi początkami w modelowaniu. Dopiero zaczynałem zabawę z programem 3ds max, co można zauważyć odpalając mapkę. Do tworzenia chodników używałem boxów, a zakręty były robione z kilku małych boxów, co wygląda okropnie. Posted Image Tak na dobrą sprawę, to tylko fragmenty mapy były modelowane w max'ie. Wszystko składałem w małym programie o naziwe bwiu, który nie dawał dużych możliwości. Jednak według mnie NMv1 miały jeden duży +, same fototekstury, które nadawały mapie klimat.
Kiepskie wykonanie oraz beznadziejna optymalizacja względem długości mapy zmusiła mnie do ponownych prac nad 'miasteczkami', aby zatrzeć zły początek. Posted Image
/mapa dostępna w plikach forum/
Nowe Miasteczka v2

Posted Image
Nowe Miasteczka v2 to mapa, której się nie wstydzę ;d. Wiem, że ma błędy np. za niskie znaki i domki, ale uważam, że dobrze zatarła ślad po swojej poprzedniczce.

/ Po wydaniu Nowych Miasteczek v1 zabrałem się za wersję drugą... Sposób wykonania pierwszej odsłony 'miasteczek' był tak beznadziejny, że mapę musiałem budować od 0. Na szczęście miałem budynki, tekstury i wiedziałem jak ma to wyglądać. Moim głównym celem była optymalizacja. Lasy z pojedynczych drzew zastąpiłem tłem. Boxowe chodniki wymieniłem na "plane'owe podnoszenie", a całość złożyłem do jednego pliku. Jednak mapa nie wyglądałaby tak, gdyby z pomocą nie wyszedł mi adrian_091. To On wysłał swoje poradniki, które bardzo mi pomogły i scalił mapkę (wiem jak to się robi, ale NMv2 nie były od początku scalone). Dzięki tym poradnikom poznałem kilka technik modelowania, z których korzystam do dziś.
Efekt optymalizacji: poprawienie wydajności o 100% (jak nie więcej), lepszy wygląd i oceny. Posted Image
Obecnie jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem tą mapką. Jest to najbardziej popularnych dodatek w downloadzie forum (3 miejsce w Top Downloads).


Zapraszam do testowania:
http://forum.virtual...a-v20-update-1/
  
Podmiejska

Posted Image
Podmiejska - fikcyjna mapa, która ma oddać klimat małych pomorskich miejscowości, skupiających się pod dużym miastem.


Zapraszam do testowania:
http://forum.virtual...920-podmiejska/
  Podmiejski Plac Manewrowy

Posted ImagePodmiejski Plac Manewrowy jest moją 4 wydaną mapą. Stworzona z myślą o vfirmach, które nie mają swojego placu manewrowego. Mapa NIE jest:
- duża,
- wymagająca sprzętowo.

LipawaLipawa to projekt dosyć specyficzny. Początkowo zacząłem ją tworzyć jako mapę na zlecenie (była to moja pierwsza i ostatnia mapa na zlecenie). Pracę w pewnym momencie przerwałem, ponieważ adresat projektu zaczął przypisywać sobie jej autorstwo  - głupota, nie?.  Po długim czasie leżenia na dysku Lipawa została odnaleziona i wzięta pod lupę drugi raz. Postanowiłem ją skończyć i przekazać pewnej osobie w ramach pewnej rekompensaty. Uczyniłem to. Co ciekawe z mapą dalej przez kilka miesięcy nic się nie działo... Po jakimś czasie jednak postanowiłem ją opublikować i dostałem na to pozwolenie. :)Inne:


- Staram się pisać poprawnie, lecz błędy czasem mi wpadną,
- Mam szacunek do każdego, który włożył jakiś wkład w VB i każdego, który tworzy społeczność VB.
- Nie robię map na zlecenie. Mam na to swoje powody:
1. Nie lubię, kiedy moim "tworem" nie mogą się cieszyć wszyscy ;p.
2. Nie lubię presji czasu. Tworzę, kiedy chcę i mogę, a nie wtedy, kiedy ktoś tego chce. Posted Image
- Jeśli piszesz do mnie na gg/inny komunikator, to napisz, że jesteś w sprawie vb.
Kontakt:
GG:8307154
Skype: mmikimmiki

YT: http://youtube.com/mmiki26


Community Stats

 • Group: Twórcy dodatków
 • Active Posts: 239
 • Profile Views: 18616
 • Age: 23 years old
 • Birthday: April 23, 1995
 • Płeć
  Male Male
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Zainteresowania
  Autobusy :D

Contact Information

105

User Tools

Latest Visitors