Warning: Illegal string offset 'date' in /usr/home/mzaj/domains/forum.virtualbus.info/public_html/admin/applications_addon/ips/tracker/modules_public/projects/issues.php on line 834 Zmiana dźwięku silnika. - VirtualBus forum

Jump to content

Issue information

• Issue

• 0 - None Assigned

• Do sprawdzenia

• -

• -

Issue Confirmations

• Yes (0)No (0)
Photo

Zmiana dźwięku silnika.

Posted by Giepson on 01 October 2012 - 17:05

Witam!

Prawdę mówiąc tytuł nie ma zbyt wiele wspólnego z tym co zaraz opiszę, ale nie wiem jak to można nazwać inaczej. Ogólnie pomysł jest taki, aby przy jeździe bez wciśniętego gazu silnik stawał się cichszy. Chodzi o to, że w miarę naciskania pedału gazu głośność silnika rosła. Czyli przy pozycji pedału gazy równej "0.000" poziom głosu silnika wynosiłby np. 10% normalnej wartości, przy "0.010" poziom wynosiłby 12% a przy "0.500" wynosiłby 50% a przy "1.000" = 100%. Wartości są całkowicie wyssane z palca więc proszę się ich nie trzymać kurczowo ;)

Pozdrawiam
Giespon

Próbowałeś kombinować z parametrem odległości pełnej głośności dźwięku? Ustaw różne wartości dla poszczególnych obrotów silnika na przykład.

Nie rozbrajaj mnie...

Z Dokumentacji:
EN c,x,y,z,r,f,vm,vc,vx
r - odległość, w której dźwięk będzie najgłośniejszy (-1 - zostaw domyślną)

Ale ty nadal nie rozumiesz o co mi chodzi. Załóżmy, że jedziemy 50 km/h. Noga z gazu - silnik nagle milknie (i tym samym powoli zwalnia). Lekko naciskamy pedał gazu - silnik zaczyna lekko pomrukiwać, ale wóz nadal traci prędkość chociaż wolniej. Wciskamy gaz w podłogę - silnik wyje jak opętany i przyspieszamy. Rozumiesz teraz do czego dążę?

No to dobrze, że się w tej kwestii rozumiemy :)

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych