Warning: Illegal string offset 'date' in /usr/home/mzaj/domains/forum.virtualbus.info/public_html/admin/applications_addon/ips/tracker/modules_public/projects/issues.php on line 834 Zmiana systemu paliwowego. - VirtualBus forum

Jump to contentIssue information

  • #000147

  • Issue

  • 0 - None Assigned

  • Do sprawdzenia

  • -

  • -


Issue Confirmations

  • Yes (1)No (1)
Photo

Zmiana systemu paliwowego.

Posted by Giepson on 06 September 2012 - 17:32

Witam!

Teraz jest tak, że autobus pali określoną ilość paliwa na ileś tam dystansu / czasu. Aby zachować realizm należy przebudować ten system obliczenia zużycia paliwa na system opierający się na obrotach silnika. To znaczy - im większe obroty silnika tym więcej paliwa nam schodzi.

Druga sprawa - przydałaby się opcja w oknie startowym gdy, a raczej suwak w skali od 0% do 100% który wskazywałby ilość paliwa w zbiorniku na starcie. W pliku bs1 trzeba będzie wpisać linijkę np. "MVF" która informowałaby system o maksymalnej ilości paliwa jaka może wejść czyli np. "MVF = 40" gdzie 40 to ilość litrów. Czyli jeżeli w opcjach na starcie byśmy suwakiem wybrali 50% to system musiałby obliczyć 50% z 40L i siłą rzeczy na starcie powinniśmy mieć 20L w baku.

Trzecia sprawa - jeżeli doszłoby do takiej "rewolucji" to należy też zaopatrzyć się w taki bajer jak spalanie początkowe - rozruchowe. Jak niektórzy pewnie wiedzą silnik podczas rozruchu spala całkiem imponującą dawkę paliwa. W tym celu do pliku bs1 trzeba będzie dopisać linijkę "ES" i jakąś wartość czyli np. "ES = 0.00040" gdzie to 0.00040 oznaczało by jaką ilość litrów zostalibyśmy pozbawieni przy starcie silnika.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Giepson

Znacznik odpowiadający za pojemność baku już jest, ale czy działa to wątpliwe.


No właśnie nie działa :P Dlatego sądziłem, że takowej linijki w kodzie nie ma ;)


Proponowałbym też spalanie zależne od obciążenia, bo to też ma duże znaczenie w przypadku gdy autobus jedzie pusty a załadowany aż po twarze odciśnięte na szybach. Nie wiem czy jest takie coś jak waga pasażerów, a była by potrzebna. Bo załóżmy że 70 pasażerów po średnio 70kg to daje 4.9 tony. Wtedy była by ta ociężałość. A gdy będą już górki będzie ciężej ruszyć.:)
Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych