Jump to content

Virtual Bus C++ Alpha Demo

• Please log in to reply
33 replies to this topic

KucyG

KucyG
  • Użytkownicy
  • 1 Posts:
0
Komputer: Asus x553s
Procesor: Intel Celeron N3050 1.60 GHZ
Grafika: Zintegrowana od Intel
System: Windows 10 64-bit
Ram: 4GB
25-30 FPS

AdBot

• Elita

NsNidPL

NsNidPL
  • Użytkownicy
  • 5 Posts:
0
Co według mnie należy zmienić:
-Poprawić fizykę autobusów
-Zrobić sensowny interfejs (no wiecie, prędkościomierz itp.)
-Zrobić jakiś launcher (ustawienia, wybieranie mapy i autobusu, zmienianie "klawiszologi")
-Zrobić edytor
-Ruch AI (samochody, ciężarówki, inne autobusy) (tylko proszę, jak moźecie to nie róbcie rozkładowych AI bo w OMSI 2 to mnie przyprawiało o ból głowy. Naoglądałem sie 133794 tutoriali i nadal nie ogarniam.)

Gdyby wprowadić te zmiany to gra byłaby już grywalna normalnie.

fr0zi

fr0zi
  • Developerzy
  • 273 Posts:
25

View PostNsNidPL, on 04 July 2017 - 16:27, said:

Co według mnie należy zmienić:
-Poprawić fizykę autobusów
-Zrobić sensowny interfejs (no wiecie, prędkościomierz itp.)
-Zrobić jakiś launcher (ustawienia, wybieranie mapy i autobusu, zmienianie "klawiszologi")
-Zrobić edytor
-Ruch AI (samochody, ciężarówki, inne autobusy) (tylko proszę, jak moźecie to nie róbcie rozkładowych AI bo w OMSI 2 to mnie przyprawiało o ból głowy. Naoglądałem sie 133794 tutoriali i nadal nie ogarniam.)

Gdyby wprowadić te zmiany to gra byłaby już grywalna normalnie.

Hehe, no fakt - wtedy byłaby to już praktycznie cała gra ;)

Dzięki za opinię :)

Aktualnie pracujemy jeszcze nad usprawnieniem istniejącego kodu pod względem wydajności, ale postaramy się stopniowo wprowadzać te rzeczy.
Także bądźcie cierpliwi :)
CPU & RAM: AMD FX 8120 @ 3.1 GHz & Kingston 8 GB DDR3
GFX: Sapphire Radeon RX 480 8GB GDDR5

Zasilacz: OCZ CoreXStream 500W
Obudowa: Fractal Design Define R3

Sliwa4g

Sliwa4g
  • Użytkownicy
  • 1 Posts:
0
GTX 260
E8400
4GB RAM
90 FPS.
Hamulce widać że nowiuśkie ma hehe :D Zobaczymy co będzie  się działo dalej z tą alfą :D

NsNidPL

NsNidPL
  • Użytkownicy
  • 5 Posts:
0
tylko z tymi liniami... w OMSI 2 robienie lini to tragedia. te rozkłady, linie, tripy... nie do ogarnięcia. Bardzo fajnie by było gdyby w tym nowym vBusie linia to po prostu by było przejechanie myszką po kilku przystankach i gotowe.

hemerson

hemerson
  • Użytkownicy
  • 1 Posts:
0
fajne, czekam na pełną wersję :)

fr0zi

fr0zi
  • Developerzy
  • 273 Posts:
25

View PostSliwa4g, on 04 July 2017 - 19:56, said:

(...)
Hamulce widać że nowiuśkie ma hehe :D Zobaczymy co będzie  się działo dalej z tą alfą :D

Hehe, fakt - hamulec bierze już przy muśnięciu klawisza ;) Wszystkie te parametry są oczywiście przykładowe. Cały model jazdy będzie musiał być jeszcze w wielu miejscach poprawiony.
Ale dzięki za test demka i info o wydajności :)

View PostNsNidPL, on 05 July 2017 - 13:31, said:

tylko z tymi liniami... w OMSI 2 robienie lini to tragedia. te rozkłady, linie, tripy... nie do ogarnięcia. Bardzo fajnie by było gdyby w tym nowym vBusie linia to po prostu by było przejechanie myszką po kilku przystankach i gotowe.

Rozumiem. Osobiście nie grałem w OMSI, ale z pewnością postaramy się to zrobić w jakiś prosty i przystępny sposób, gdy dojdziemy już do implementacji linii.

Kitar

Kitar
  • Użytkownicy
  • 20 Posts:
3
Wow!

60fps GTX670

btw.. długo się uruchamia - czy po budowaniu wszystkiego można by to zapisać na dysk, żeby następne uruchomienie tylko wczytywało bez generowania?

Jak nacisnę myszą na górę okna to całe okno ucieka gdzieś w dół i nic już nie mogę zrobić poza brutalnym zamknięciem z systemu (chyba z 5x tak nacisnąłem sobie co przy długim uruchamianiu trochę denerwuje).

Łatwo przewrócić autobus ma zakręcie/wybojach, albo czasem uda się wypaść z trasy tak że się klinuje - chyba koła nie dają wystarczającego napędu..

Fajnie drzwi działają, można je zakałapućkać, że się na sztorc ustawią przy zamkniętych.

No i czasem potrafi zwiechę wygenerować przy zamykaniu programu.

This post has been edited by Kitar: 09 July 2017 - 06:34

fr0zi

fr0zi
  • Developerzy
  • 273 Posts:
25

View PostKitar, on 09 July 2017 - 06:33, said:

Wow!

Rozumiem, że się podoba? :D Cieszymy się :)

btw.. długo się uruchamia - czy po budowaniu wszystkiego można by to zapisać na dysk, żeby następne uruchomienie tylko wczytywało bez generowania?

To dobry pomysł, zastanowimy się nad tym.

Jak nacisnę myszą na górę okna to całe okno ucieka gdzieś w dół i nic już nie mogę zrobić poza brutalnym zamknięciem z systemu (chyba z 5x tak nacisnąłem sobie co przy długim uruchamianiu trochę denerwuje).

(..)

No i czasem potrafi zwiechę wygenerować przy zamykaniu programu.

Masz na myśli, że kamera głupieje i patrzy w nie wiadomo jaką stronę? Takie coś faktycznie występuje, postaramy się to poprawić w przyszłości. Natomiast nie zauważyłem uciekania samego okna w dół, a testowałem na kilku komputerach.

Osobiście zauważyłem, że faktycznie program potrafi się zawiesić przy zamykaniu jeśli w trakcie działania przełączamy okna na inne (Alt+Tab).

Łatwo przewrócić autobus ma zakręcie/wybojach, albo czasem uda się wypaść z trasy tak że się klinuje - chyba koła nie dają wystarczającego napędu..

Tak. Jak już wspominałem wcześniej, kod autobusu będzie jeszcze poprawiany i parametry fizyki też będą regulowane.

Odnośnie klinowania autobusu - droga była układana na oko i czasami wisi trochę nad terenem. Jak się zjedzie z chodnika czasami faktycznie autobus może się zawiesić i nic się nie da zrobić.
Natomiast jest to niedopracowanie samej mapy. Jak pisałem - to tylko demko, w żadnym wypadku nie finalna wersja kodu/mapy/autobusów ;)

W każdym razie dzięki za test i opinię!

Kitar

Kitar
  • Użytkownicy
  • 20 Posts:
3
>Masz na myśli, że kamera głupieje i patrzy w nie wiadomo jaką stronę? Takie coś faktycznie występuje, postaramy się to poprawić w przyszłości. Natomiast nie zauważyłem uciekania samego okna w dół, a testowałem na kilku komputerach.
>Osobiście zauważyłem, że faktycznie program potrafi się zawiesić przy zamykaniu jeśli w trakcie działania przełączamy okna na inne (Alt+Tab).

Tu chodzi nie o kamerę, czy to co dzieje się wewnątrz, tylko o całe okienko. Mam podłączone 2 monitory, wiec może to przez to.
ps. Właśnie odpaliłem teraz i te okno nie ucieka nigdzie - może wtedy wpływ miało sporo aplikacji działających w tle, albo coś zamotałem i pamiętał ustawienia do wyłączenia kompa.

pss. 60 fps to dlatego że mam synchronizację włączoną, więc może mieć dużo więcej. Natomiast mi wystarczy żeby było te 60 fps.

okejokej

okejokej
  • Użytkownicy
  • 13 Posts:
2
Może trochę późno, ale dopiero teraz zauważyłem, że coś się dzieje - super! :)

FPS: 106 do 110
Phenom II x4 @3.4GHz, AMD HD7750, 4GB RAM

Jeśli na takim, jakby nie było, zabytku tak śmiga, to pod względem wydajności macie póki co solidny fundament, i nic tylko dokładać :)

Dla mnie osobiście największą bolączką tego typu gier jest praktycznie brak AI ruchu drogowego i pieszych, o ile te elementy w ogóle są obecne. Moim marzeniem w takiej grze byłoby wielowątkowe(przy gęstym ruchu drogowym jeden rdzeń cpu raczej by nie nadążał) AI reagujące na znaki, warunki i zdarzenia na drodze, z pewną dozą nieprzewidywalności... Może kiedyś ktoś się tym zajmie :P

PS. Przy pierwszej próbie też zaliczyłem dachowanie :wacko2:  Autobus zachowuje się trochę, jakby miał zbyt wysoko środek ciężkości.

PPS. Nie przesadzałbym też z oczekiwaniami co do wydajności. Ktoś tu napisał, że na ponad 10 letnim GPU ma 20-30 FPS i w związku z tym trzeba popracować nad wydajnością. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę konfigurację sprzętową, te 20-30 FPS to świetny wynik. Może na chwilę obecną grafika nie zapiera dechu w piersiach. ale pod spodem jest jednak silnik z pewnymi możliwościami, oraz silnik fizyczny.

fr0zi

fr0zi
  • Developerzy
  • 273 Posts:
25
Ufff, przez parę ostatnich dni forum nie działało... Już się bałem, że umarło całkowicie :)

AI, podobnie jak i inne pojazdy na drogach oczywiście byłyby fajnie. I chcielibyśmy je kiedyś dodać, natomiast to dopiero plany na przyszłość. Na razie mamy jeszcze sporo rzeczy z dotychczasowym kodem.

Co do wydajności - zgadzam się, nie jest tak źle jak się z Michem obawialiśmy ;) Jeśli na kilkuletnim sprzęcie aktualny kod, bez żadnych optymalizacji, działa z szybkością 20-30 FPS, to jest to zadowalający wynik. Oczywiście optymalizacje się pojawią, pracujemy nad tym.

No i dzięki za pobranie demka i test :)

nesvariigi

nesvariigi
  • Użytkownicy
  • 1 Posts:
0
English would be nice if you want to attract more people. :)

PKS

PKS
  • Użytkownicy
  • 104 Posts:
8
English version is available here:
http://forum.virtual...emo/#entry36852
:)